Reality Semily

Nemovitosti a reality nejen z okresu Semily

Nabídka i poptávka realit a nemovitostí v oblasti okresního města Semily.

Pokud hledáte nebo naopak prodáváte nemovitosti. Nebojte se využít naší bezplatné realitní inzerce na našem servru. Využijte nabídky realitní inzerce zdarma. Nabídka i poptávka nemovitostí v okrese Semily.

Informace o Semilech.

Pokud chcete strávit čas v klidné krajině, na dosah Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor,navštivte Semily. Semily jsou okresním městem s cca 9 000 obyvateli. Okresní město Semily leží v Libereckém kraji na severovýchodě Čech,  v podhůří západních Krkonoš při soutoku Jizery a Olešky. Semilská kotlina je ze všech stran obklopena vrchy, z nichž nejblíže městu dominuje Varta a severovýchodním směrem poutá pozornost táhlý vrch Strážník.


Semily (německy Semil) leží na severovýchodě Čech a jihovýchodě Libereckého kraje. Semily mají cca okolo 10 000 obyvatel a tak jsou nejmenším okresním městem. Leží v kotlině na řece Jizeře ve výšce 340 m.n.m. Semily se dále člení na 3 katastrální území (Semily, Spálov, Bítouchov) a 4 místní části (Semily, Podmoklice, Spálov, Bítouchov).


V minulosti si Semily prošli velkým obdobím rozvoje. Postupně bylo na vzestupu zemědělství, obchod, řemeslná výroba, drobné výroby a nakonec průmyslu využívajícího sílu řeky. Okresní město Semily se nacházejí na rozhraní atraktivních turistických regionů Český ráj a Krkonoše. Nedaleko od Semil nalezneme horské hřebeny a turistická střediska Krkonoš a Jizerských hor, hrady, zámky a skalní města Českého ráje. V těsné blízkosti Semil  je unikátní kaňon řeky Jizery s Riegrovou stezkou a Bozkovské dolomitové jeskyně. Z rozhledny na vrcholu Kozákova je za příznivého počasí vidět až čtvrtina Čech. 


Semily jsou okresním městem  v Libereckém kraji. Katastrální výměra Semil je 16,31 km² Zeměpisná šířka a délka: : 50° 36' 15" , 15° 20' 27" Nadmořská výška: 340 m, Vodní toky: řeka Jizera. Městské části jsou Semily, Bítouchov, Podmoklice, Spálov,


První písemná zmínka o Semilech je z roku 1352, avšak předpokládá se, že město samotné existovalo již dříve. V Semilech sídlila šlechta, která zde vystavěla tvrz a později zámek. V roce 1542 se majetkové poměry ustálily a Semily se dostaly do vlastnictví rodu Smiřických. Později přešly Semily do rukou Albrechta z Valdštejna a po jeho smrti do rukou dalsích šlechtických rodů. V roce 1850 byly vytvořeny orgány státní správy, a poddaní se tak stali svobodnými občany. Bylo zřízeno okresní hejtmanství, později obecní úřad. Název Semily se ustálil v polovině 19. století, kdy se také Semily staly městem. Na starších mapách a dokumentech najdeme i tvary Semil, Semill, Semile či Semille.


Semily leží v mírně teplé oblasti s častými dešti. Klima na Semilsku je celkem vyrovnané bez místních anomálií. Průměrná délka slunečního svitu ve dne je 5 hodin a průměrný počet deštivých dnů v roce je 150.


Najděte si nemovitost v Semilech a využijte náš realitní server, jenž nabízí inzerci Semilských realitních kanceláří.